X’in eski özelliği geri geliyor: Başlıklar tekrar gösterilecek

Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X’in sahibi Elon Musk, X uygulaması ve internet sitesinde yapılan paylaşımlarda Tekdüzen Kaynak Bulucu (URL) ön izleme kartlarındaki başlıkların yeniden görüneceğini duyurdu.

Musk’ın X sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamaya göre, söz konusu uygulamanın güncellemesinde, URL yani bağlantı (link) yapılan paylaşımlarda başlıklar da bulunacak. Musk, söz konusu başlıkların URL’ye ait fotoğrafın üst kısmında bulunacağını ekledi.

Ağustos ayında Tesla CEO’su, X’in daha estetik gözükmesi için önizlemelerde URL’li başlıkları göstermeyi durdurmayı planladığını söyledi. Şirket, duyurunun ardından ekim ayında başlıkları göstermeyi bıraktı.

Bu değişiklik nedeniyle, kullanıcıların başlığı öğrenmek veya okumak için URL kartına tıklamaları veya dokunmaları gerekiyordu. Bu değişikliği aşmak için yayıncılar görsellerin üzerine kendi başlıklarını yazmaya ve bağlantıyı ayrı olarak yayınlamaya veya oluşturulan önizleme kartının görseline başlığı dahil etmeye başladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x