Saldırılar nedeniyle ertelenmişti: Dün ilki düzenlenen konserde bakın hangi sanatçı sahne aldı!

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarından dolayı Esenyurt Belediyesi’nin ertelediği 2. Kardeş Kültürler Festivali, Karadeniz Gecesi ile başladı. Esenyurt Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde sahne alan Selçuk Balcı, Karadeniz rüzgârı estirdi. Karadeniz’in birbirinden hareketli türkülerinin yankılandığı gecede, eğlenen ve horon çeken vatandaşlar renkli görüntüler verdi.

‘Türküleri hep birlikte söyledik’

Gecenin ardından açıklama yapan usta sanatçı Selçuk Balcı; programın coşkulu geçtiğini, Esenyurtlu vatandaşlarla birlikte tüm eserleri seslendirdiklerini söyledi. Balcı, “Benim için çok güzel bir program oldu, konsere ilginin de oldukça yoğun olduğunu gördüm. Bu akşam tüm eserleri, türküleri hep birlikte söyledik. Horonlara, halaylara, herkes eşlik etti. Coşkulu geçmesinin sebebi de buydu aslında. Hep birlikte büyük bir keyif aldık” dedi.
Konserler tüm hızıyla devam ediyor.

2. Kardeş Kültürler Festivali kapsamında bu akşam Güneydoğu Anadolu Gecesi ezgileri ile “Maral” sahne alacak. Saat 20.00’de başlayacak olan program Esenyurt Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x