Oyuncu Ali Burak Ceylan ailesini köşke yerleştirmişti! Depremzede öğretmen gözyaşları içinde anlattı

‘Kalp Atışı’ ve ‘Kara Sevda’ gibi yapımlarda yer alan oyuncu ve yapımcı Ali Burak Ceylan’ın cüzdanını bulan depremzede öğretmen Muhammed Irmak’ın ailesine yardım eli uzattığı ortaya çıkmıştı. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ilimizi daha etkileyen depremlerden 10 gün önce İstanbul’da bir oyuncunun cüzdanını bulduğunu söyleyen Irmak, yaşananları şöyle anlatmıştı:

Depremden 10 gün önce, İstanbul’da bir yerde cüzdan buldum. Meğer cüzdanın sahibi ünlü bir oyuncuymuş. Cüzdanı sahibine teslim ettiğimizde, bana “Bir gün başın dara düşerse beni ara. Bundan sonra sen benim kardeşimsin” dedi.

“MERAK ETME, SANA DÖNECEĞİM”

“Ben de Adıyaman’a gittim, gittiğim gün depreme yakalandım. Akrabalarımız enkazın altında kaldı. Çoluk çocuk, geride kalan yaşlılar da dışarıda kaldı. Daha sonra yardım çalışmalarına katıldım ama ailem ve sevdiklerim ortada kalmışlardı. Benim de aklıma o cüzdanını bulduğum kişi geldi. Onu aradım, ‘Abi bizim böyle bir ihtiyacımız var, ailemizi bir yere yerleştirebilir miyiz?’ dedim. ‘Sen merak etme, ben sana döneceğim’ dedi.”

Sonra beni aradı. Dedi ki, ‘Eviniz hazır, ailen gelsin.’ Kardeşim beni bir aradı, meğer adam bize İstanbul’un en güzel yerlerinden Bağdat Caddesi’nde üç katlı bir köşk ayarlamış, bütün sevdiklerimi, çoluk çocukları yaşlıları oraya yerleştirmiş. Aileme de demiş ki; ‘Mesele cüzdan değil, benim size yardım etmem gerekiyor.’

YAYINDA KONUŞMAKTA ZORLANDI

Öğretmen Muhammed Irmak Aramızda Kalmasın programına konuk oldu. Depremzede öğretmen konuşmakta zorlandı.

“O AN ÖLÜMÜ DÜŞÜNDÜM”

Canlı yayında anlattıklarıyla herkesi derinden etkileyen depremzede öğretmenin, “6 Şubat gecesi, o an ölümü düşündüm. Kelime-i şehadet getirdik. Sonrasında Ali Burak Bey aileme ve bana sahip çıktı” sözleri yürekleri sızlattı.

“AİLEMİ ORAYA YERLEŞTİRDİM”

Irmak “Ben ailemi oraya yerleştirdim, 20’ye yakın kişi vardı. Ben 18’inci güne kadar Adıyaman’da kaldım. Baktım ailem akşama kadar ağlıyor… Eve gelen bir şey oluyor boğazından geçmiyor. Teyzem ben buraya ait değilim diyor. Bir kere dışarı çıkmadı” dedi.

“BU BENİM İÇİN ŞEREF MERTEBESİDİR”

Konuya dair açıklama yapan ünlü oyuncu Burak Ceylan ise “Allah, Muhammed’i karşıma çıkardıysa bir sebebi var. Bu benim için şeref mertebesidir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x