Eğitime kar ve tipi engeli

Van’ın üç ilçesinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle okulların tatil edildiğini açıkladı.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Özalp, Saray ve Muradiye ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil. Ayrıca bu ilçelerde hamile ve engelli kamu görevlileri de don ve buzlanmadan kaynaklı olası kazalara maruz kalmamaları için aynı gün idari izinli sayıldı.

ARDAHAN’DA KAR VE TİPİ ETKİLİ OLUYOR

Ardahan Valiliği yapılan açıklamada, kent genelinde etkili olan kar yağışı ve tipinin ulaşımı aksattığı belirtildi.

Tüm okulların bugün tatil edildiği belirtilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Vali Hayrettin Çiçek de sosyal medya platformu “X” hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Sevgili öğrenciler, bir günlük arayı kitap okuyarak geçirelim, sizleri çok seviyoruz” ifadesini kullandı.

AĞRI’DA 5 İLÇEDE TAŞIMALI EĞİTİM YAPILAMIYOR

Taşlıçay, Patnos, Tutak, Hamur ve Diyadin kaymakamlıklarınca yapılan yazılı açıklamaya göre, bölgede yoğun kar yağışı etkili oluyor.

Taşlıçay, Patnos, Tutak ve Hamur ilçelerinde köy okullarındaki eğitim ile taşımalı eğitime ara verildi. Diyadin ilçesinde de Akyolaç, Hacıhalit, Mutlu, Sürmelikoç, Taşkesen ile Yukarıdalören köylerindeki okullar tatil edildi.

Ayrıca Diyadin ve Tutak ilçelerinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel de 6 Şubat’ta izinli sayılacak.

DEPREM BÖLGESİNDE 1 GÜN ARA VERİLDİ

Öte yandan 6 Şubat depreminden etkilenen illerde de depremin yıl dönümü nedeniyle okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x