45 yıl sonra döndüğü Diyarbakır’da kaybolan Mehmet Durmaz bulundu

DİYARBAKIR – 45 yıl sonra Fransa’dan döndüğü Diyarbakır’da kaybolan Mehmet Durmaz, Anzele civarında bulundu.

Dicle nüfusuna kayıtlı Durmaz 1980’li yıllarda Fransa’ya yerleşmiş ve uzun yıllar orada kalmıştı. 70 yaşındaki Durmaz, yaklaşık bir ay önce memleketi Diyarbakır’a dönmüştü.

Durmaz’ın 7 Eylül’de kaybolmasını Gazete Duvar’a değerlendiren kuzeni Didem Aydemir, “Paris’teyken psikolojik bir rahatsızlıktan dolayı hastaneye yattığını öğrendik. İlaçlarını kullanmayı kendini iyi hissettikten sonra bırakmış. Türkiye’ye döndüğünde kullandığı herhangi bir ilaç yoktu, gayet sağlıklıydı, fakat anladığımız kadarıyla Piran’a (Dicle) dönmek ruh sağlığında çalkantılar yaratmış. Buna dayalı olarak sanrılar görmeye başlamış. Tuhaf sesler duyduğuna, işaretler aldığına dair beyanları olmuş. Tedavi görmesi ve iyilik halinin korunması gerekiyor. Ayrıca yaşlılığa bağlı gelişen göz problemi ve çene, diş problemi var” dedi.

ANZELE ÇEVRESİNDE BULUNDU

Mehmet Durmaz’ı bulmak için emniyete ve konsolosluğa haber verdiklerini söyleyen Aydemir, “Ayrıca basın yayın organlarından destek çağrısına çıktık, onun dışında görüldüğü lokasyonlardaki kahvehanelere, esnafa sorduk” dedi.

“Diyarbakır kazan biz kepçe onu aradık” ifadelerini kullanan Aydemir, Durmaz’ı buldukları anı şöyle anlattı: “İhbar üzerine Dağkapı Meydanı’na gittik, Anzele’nin orda bulduk. Aklı karışık ama genel durumu iyi. Onu aradığımız süre içinde otelde kalmış. Bir dostu hariç kimseyle görüşmek istemedi.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x